Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. februára 2010 Ostatné od Energia.skSITA

Energetické projekty budú pod drobnohľadom Komisie

Návrh nariadenia, ktoré 25. februára schválil Európsky parlament ukladá členským štátom povinnosť informovať Komisiu o investičných zámeroch v oblasti energetiky. Informácie o projektoch z oblasti budovania, modernizácie alebo vyraďovania energetických kapacít budú krajiny EÚ predkladať každé dva roky. Nariadenie sa vzťahuje na projekty v oblasti energetiky ktoré využívajú ropu, zemný plyn, elektrickú energiu a biopalivá. Členské štáty budú mať povinnosť predložiť Komisii dokumentáciu aj o emisiách CO2, ktoré sa vyprodukujú pri výrobe energie.

Ak sa návrh stane právoplatným nariadením, energetické spoločnosti dostanú povinnosť informovať o svojich investičných plánoch, poskytnúť detailné informácie o kapacite a lokalite pre realizáciu projektov, ako aj celkovom časovom pláne. Zároveň predložia komisii aj zoznam použitých technológií v záujme zvýšenia bezpečnosti dodávok, informácie o prípadnom využití technológie zachytenia a uskladnenia CO2 (CCS). V prípade, že firma bude meškať s realizáciou projektu, predloží komisii aj komentár v ktorom odôvodní svoje oneskorenie.

Pokiaľ ide o otázku zaobchádzania s citlivými údajmi a informáciami, Komisia má zabezpečiť ich adekvátnu ochranu. S poskytnutými informáciami bude pracovať ako s dôvernými údajmi, no zároveň ich môže publikovať v súhrnnej podobe.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.