Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Očkovanie vakcínou proti Covid-19 vo veľkokapacitnom očkovacom centre Bratislavského kraja v priestoroch Národného futbalového štadióna (NFŠ) počas . Bratislava, 14. marec 2021.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/Jana Birošová
1. júla 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Energetické podniky v súčasnosti neplánujú spoločné očkovanie zamestnancov

Stredoslovenská energetika (SSE) oslovila zamestnancov s ponukou hromadného očkovania spolu s ich rodinnými príslušníkmi. „Záujem zamestnancov, aj vzhľadom na pomerne vysoké číslo už zaočkovaných, nebol veľmi veľký,“ dodala hovorkyňa SSE Michaela Krivá s tým, že napriek tomu sú stále pripravení svojim zamestnancom očkovanie zabezpečiť.

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) očkovanie v priestoroch spoločnosti nevylučuje. Musí však prísť dopyt zo strany zamestnancov. „Vzali by sme do úvahy všetky relevantné faktory, a to najmä aktuálnu dostupnosť registrovaných vakcín, plánovanú možnosť očkovania u všeobecných lekárov, logistické otázky a podobne,“ povedal hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Vyššia úroveň zaočkovanosti

Zaočkovanosť v energetických firmách je vo väčšine prípadov na vyššej úrovni ako je celoslovenský priemer. Spoločnosť SPP – distribúcia má ku koncu júna zaočkovaných 250 zamestnancov a oboma dávkami vakcíny 307 zamestnancov.

Spoločnosť Stredoslovenská energetika (SSE) má prvou alebo druhou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaných takmer 60 percent svojich zamestnancov.

Nad úrovňou štátu

Percento zaočkovanosti zamestnancov v Západoslovenskej energetike (ZSE) je podľa ich hovorkyne Michaely Dobošovej výrazne vyššie ako je na úrovni štátu.

Stredoslovenská distribučná má zatiaľ prvou dávkou zaočkovaných 53 percent zamestnancov. Obidve dávky dostalo 40 percent. Miera zaočkovanosti v skupine Východoslovenská energetika Holding je takmer dvojnásobná oproti zaočkovanosti na Slovensku a stále rastie.

Organizovali očkovanie

Slovenské elektrárne ako subjekt hospodárskej mobilizácie a kľúčový výrobca elektriny v krajine pre zamestnancov organizovali očkovanie v rôznych lokalitách Slovenska už od marca. Z 3 700 zamestnancov majú zaočkovaných približne 1 500.

Z týchto zamestnancov má väčšina aj druhú dávku. Ďalšie stovky zamestnancov sa očkovali cez čakáreň,“ povedal pre portál vEnergetike.sk riaditeľ ľudských zdrojov a organizácie riadenia Slovenských elektrární Miroslav Šarišský.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.