Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. apríla 2018 Ostatné od Energia.skTASR

Energetické firmy z Nemecka a Dánska získali kontrakt na Taiwane

Celkovo 10 konzorcií získalo zákazku na zvýšenie kapacity veterných elektrární na ostrove o 738 megawattov do roku 2020 a ďalších 3,09 gigawattu v rokoch 2021-2025. Oznámilo to v pondelok taiwanské ministerstvo hospodárstva.

Taiwan plánuje do roku 2025 zvýšiť kapacitu pobrežnej siete veterných elektrární až o 5,5 gigawattu. Je to súčasť vládneho úsilia o zvýšenie podielu obnoviteľných zdrojov na výrobe elektriny na 20 %. Rok 2025 je tiež rokom, keď má byť odstavená posledná jadrová elektráreň na ostrove.

Nemecká spoločnosť IntraVest Wind Power a dánska Orsted Infrastructure Partners získali najväčšiu časť zákazky. Kanadská Northland Power a austrálska spoločnosť Macquarie Holdings boli tiež úspešné aj v spolupráci s miestnymi partnermi.

Spoločnosť Intravest získala zmluvu na výstavbu veterných turbín s kapacitou 360 megawattov do roku 2020 a dodatočných 698 megawattov v rokoch 2021-2025.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.