Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetická kríza ohrozuje stovky slovenských exportných podnikov obnovitelne zdroje energia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
17. marca 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Energetická kríza ohrozuje stovky slovenských exportných podnikov

Vláda by mala prijať také opatrenia, aby sa minimalizovali negatívne dopady energetickej krízy na slovenské firmy. V tlačovej správu ju na to vyzýva Rada slovenských exportérov.

Existuje totiž podľa nej obava, že ak sa situácia nezlepší, môže to viesť k existenčnému ohrozeniu stoviek slovenských exportných podnikov. Rada zdôrazňuje, že je dôležité, aby aj slovenské spoločnosti mali možnosť vyrábať a inovovať produkty pre celkovú energetickú infraštruktúru.

Už sme boli svedkami úplného obmedzenia výroby v OFZ či Slovalco, avšak dnes nám stále bije na poplach množstvo malých a stredných podnikov, ktoré sa obávajú o svoju budúcnosť a podnikanie. Preto, vyzývame vládu na urýchlené prijatie nevyhnutných opatrení minimálne na celý rok 2023, tak ako to bolo urobené v prípade verejnej správy,“ odkazujú kompetentným exportéri.

Rada slovenských exportérov v rámci svojej činnosti pôsobí ako platforma pre efektívnu komunikáciu a informačnú podporu pre podnikateľský sektor smerom k štátnym inštitúciám či zahraničným partnerom. V súčasnosti má vyše 100 členov a 20 partnerov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.