Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. februára 2018 Ostatné od Energia.skTASR

Energetická agentúra v Nitre končí, mesto už nebude platiť jej chod

EA v Nitre je združením právnických osôb, ktoré vzniklo v novembri 2008 na základe výzvy Európskej komisie v rámci programu Inteligentná energia Európa II. Jeho členmi sú mestá Nitra a Vráble, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Nitrianska teplárenská spoločnosť, a. s., a v minulosti to bolo aj Energetické centrum a Energoprojekt Bratislava, a. s., ktoré už svoje členstvo ukončili.

Hlavnou náplňou agentúry boli aktivity venované energetickej efektívnosti a rozumnému využívaniu energií. Činnosť EA bola financovaná z príspevku EÚ v hodnote 250.000 eur. Na spolufinancovaní sa podieľalo mesto Nitra sumou 73.748 eur, Nitrianska teplárenská spoločnosť a Energoprojekt prispievali na chod agentúry po 5000 eur.

Uplynutím februára 2018 končí záväzok povinnej päťročnej udržateľnosti projektu Energetickej agentúry v Nitre. „V dôsledku tejto skutočnosti už nie je ďalšie udržiavanie tohto projektu nutnosťou. Z hľadiska finančného zabezpečenia fungovania agentúry pre rok 2018 boli v rozpočte mesta Nitra schválené finančné prostriedky približne do konca februára a po tomto termíne už nie je ďalšia činnosť agentúry finančne krytá. Preto sa ako optimálne riešenie javí ukončenie činnosti EA v Nitre jej zrušením k 28. februára 2018,“ uvádza sa v materiáli, ktorý odsúhlasilo Mestské zastupiteľstvo v Nitre.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.