Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí počas tlačovej konferencie na tému: Vláda upravila COVID automat. Bratislava, 3. február 2021.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel
10. februára 2021 Ostatné od Energia.skSITA

Energetici znova žiadajú ministra zdravotníctva o prednostné očkovanie

Aktuálne avizované zabezpečenie prvých dodávok vakcíny od spoločnosti AstraZeneca, ktorá je určená pre obyvateľstvo vo veku do 55 rokov, predstavuje najvhodnejšie operatívne riešenie na očkovanie zamestnancov patriacich do kritickej infraštruktúry,“ napísali ministrovi Marekovi Krajčímu v otvorenom liste energetici zo spoločností Slovenská elektrizačná prenosová sústava, Stredoslovenská energetika a Východoslovenská energetika.

Ministerstvo zdravotníctva finalizuje zmeny vo vyhláške, ktorá určuje poradie očkovania jednotlivých skupín v jednotlivých očkovacích etapách.

Okrem kritérií vek a zdravotný stav by zmena mala riešiť aj očkovanie osôb spadajúcich pod takzvanú kritickú infraštruktúru a učiteľov. O zmenách vyhlášky budeme informovať,“ reagovala pre agentúru SITA hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Nepretržitý prenos

Zamestnanci energetických spoločností zaradených do kritickej infraštruktúry, ktorí zabezpečujú nepretržitý 24–hodinový prenos, distribúciu a dodávku elektrickej energie sú už niekoľko mesiacov sústredení v „uzavretých bublinách“.

Cieľom tohto mimoriadneho postupu je zabezpečenie bezpečnej a spoľahlivej prevádzky prenosovej a distribučnej sústavy bez negatívnych vplyvov na dodávku elektrickej energie všetkým odberateľom v SR,“ dodali odborári.

Kritická situácia

Energetici upozorňujú, že nielen Slovensko bolo nedávno, po výpadku energetickej sústavy na Balkáne, vystavené mimoriadnemu riziku výpadku elektrickej energie.

Práve vďaka nasadeniu týchto zamestnancov sa podarilo vyriešiť túto kritickú situáciu bez akýchkoľvek negatívnych dopadov. Preto sme presvedčení, že si zamestnanci energetických spoločností patriaci do kritickej infraštruktúry zaslúžia čo najskôr ich zaradenie do druhej vlny očkovania,“ konštatovali odborári.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.