Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. apríla 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Energetici zaslali list prezidentovi aj vláde k vymenovaniu nového predsedu ÚRSO

Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE minulý týždeň zaslala prezidentovi SR Andrejovi Kiskovi, predsedovi vlády Róbertovi Ficovi a členom vlády otvorený list, v ktorom požaduje na čelo ÚRSO odborníka  s jasnou, komplexnou a dlhodobo udržateľnou víziou slovenskej energetiky a zároveň osobou, ktorá sa vyznačuje integritou, bezúhonnosťou a schopnosťou odolávať politickým a ekonomickým tlakom. Pod list sa na internete podpísalo viac než 130 odborníkov a podnikateľov z oblasti energetiky.

„Energetika je kľúčový sektor národného hospodárstva a činnosť ÚRSO je pre zdravé prostredie v slovenskej energetike esenciálna. Týmto otvoreným listom preto chceme apelovať tak na pána prezidenta, ako aj na pána premiéra a členov vlády, aby spoločne našli osobnosť výraznú po odbornej aj morálnej stránke, ktorá by bola schopná viesť úrad tak, aby slúžil verejným záujmom,“ vysvetľuje Veronika Galeková, riaditeľka Slovenskej asociácie fotvoltiky a OZE, organizácie, ktorá otvorený list iniciovala.

V liste zároveň požadujú:

  • zjednodušenie a sprehľadnenie energetickej regulácie a zníženie administratívneho zaťaženia,
  • zvýšenie transparentnosti cenovej regulácie a prístupu verejnosti k informáciám,
  • zrušenie poplatku za prístup do distribučnej sústavy (tzv. g-komponent) v súlade s rozhodnutím ústavného súdu v tejto veci,
  • zrušenie neprimeranej sankcie vo forme straty práva na podporu v dôsledku nesplnenia pochybnej oznamovacej povinnosti a súčasnému vyplateniu podpory viac ako 1300 poškodeným výrobcom elektriny, ktorým bola takáto podpora protiprávne odňatá v rokoch 2015 až 2017,
  • zrušenie viac ako 3 roky trvajúcemu stop-stavu, v dôsledku ktorého nie sú do distribučnej sústavy pripájané žiadne nové zdroje nad 10 kW. 

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.