Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Elektrina energia energetika záujem
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
8. februára 2023 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Energetici pociťujú znížený záujem mladých ľudí o energetické profesie

Nedostatok pracovnej sily pociťujú už aj energetici. Vývoj zamestnanosti v spoločnosti Východoslovenská energetika Holding (VSE Holding) v minulom roku ovplyvnila energetická kríza či vojna na Ukrajine.

Začíname pociťovať znížený záujem mladých ľudí o typicky energetické profesie, čo nás viedlo k posilneniu našich aktivít v spolupráci so školami, ako napríklad duálne vzdelávanie, štipendijné programy a odborné praxe,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa VSE Holdingu Andrea Danihelová.

Výzvou pre východoslovenských energetikov v tomto roku bude udržať kľúčových a talentovaných zamestnancov v oblasti IT a tiež špecifické odborné profesie vo svetle zvyšujúcej sa ceny práce. „Napriek uvedeným skutočnostiam sme zamestnanosť zachovali. V minulom roku sme evidovali 1 570 zamestnancov, v tomto roku plánujeme podobný počet,“ dodala Danihelová.

Skupina VSE Holding sa napriek vojnovému konfliktu a situácii na trhu chce v tomto roku zamerať na digitalizáciu, udržateľnosť a rast. Cieľom dcérskej spoločnosti Východoslovenská distribučná (VSD) je budovanie moderných, spoľahlivých, udržateľných a dostupných komunikačných kanálov na vybavovanie požiadaviek zákazníkov. Zákazníci by mali všetko vybaviť online.

Aj naša spoločnosť Východoslovenská energetika sa bude v roku 2023 sústrediť na to, aby pre všetkých svojich zákazníkov pripravila ďalšie nové možnosti riešenia ich požiadaviek a objednávania produktov cez digitálny kanál,“ konštatovala Danihelová.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.