Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Energetické firmy sú pripravené na prípadnú tretiu vlnu pandémie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
2. septembra 2021 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Energetici hlásia vysokú zaočkovanosť vo svojich firmách, sú pripravené na prípadnú tretiu vlnu

Na tretiu vlnu pandémie sme pripravení. Opatrenia, ktoré sme prijali v prvých dvoch vlnách pandémie sa nám osvedčili, preto sme pripravení zaviesť ich aj v prípade tretej vlny,“ uviedol pre portál vEnergetike.sk hovorca SPP-distribúcia Milan Vanga.

Aj napriek zlepšeniu pandemickej situácie sme opatrenia stlmili len minimálne. Sme opatrní,“ povedala hovorkyňa VSE Holding Andrea Danihelová. V spoločnosti Stredoslovenská energetika sú stále platné protipandemické opatrenia, ktoré okrem pravidelnej dezinfekcie priestorov pracovísk zahŕňajú aj možnosť home office.

Vyššie percento

Energetici hlásia vysokú zaočkovanosť vo svojich firmách. „Percento zaočkovanosti zamestnancov v našej spoločnosti je výrazne vyššie ako je na úrovni štátu,“ uviedla hovorkyňa Západoslovenskej energetiky Michaela Dobošová.

V skupine VSE Holding je aktuálne zaočkovaných minimálne prvou dávkou vakcíny viac ako 1 200 zamestnancov, teda viac ako 70%. V spoločnosti SSE a SPP-distribúcia je zaočkovaných viac ako 60% zamestnancov.

Presné postupy

V spoločnosti Eustream majú vypracované presné postupy pre jednotlivé stupne ohrozenia, podľa ktorých postupovali v predchádzajúcich vlnách pandémie.

Oproti predchádzajúcim vlnám pandémie máme dnes dôležitú výhodu v tom, že v porovnaní s bežnou populáciou je miera zaočkovanosti medzi našimi zamestnancami zásadne vyššia (74 percent),“ konštatoval hovorca Eustreamu Pavol Kubík.

Zaočkovanosť pracovníkov

Od júna tohto roku pracujú v Slovenskom plynárenskom priemysle (SPP) v štandardom pracovnom režime, t. j. práce na pracovisku.

Pokiaľ ide o pracovný režim po skončení letných prázdnin, resp. dovolenkového obdobia, budeme sa operatívne a flexibilne prispôsobovať aktuálnym podmienkam,“ dodal hovorca SPP Ondrej Šebesta. Z prieskumu medzi zamestnancami SPP vyplýva, že väčšina pracovníkov je zaočkovaná.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.