Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ENERGA Slovakia – výhodná a poctivá alternatíva

Kapitálová skupina ENERGA Group je jedným zo štyroch najväčších elektroenergetických holdingov v Poľsku. Hlavnou činnosťou skupiny je výroba, nákup, predaj a distribúcia elektrickej energie a tepla. Do jej portfólia patrí aj obchodovanie so zemným plynom a jeho dodávka koncovým spotrebiteľom. Skupina je skúseným hráčom na medzinárodných burzách EEX, EXA, NORD POOL či TGE.

Skupina ENERGA dodáva elektrickú energiu pre viac než 2,6 milióna domácností a 300 000 firiem na celom území Poľska. Ročný objem predaja prevyšuje 20 TWh elektrickej energie, objem výroby v 54 elektrárňach je vyše 4,5 milióna MWh. Skupina prevádzkuje prenosovú sieť na jednej štvrtine územia Poľska – cez 190 000 km elektrického vedenia ročne distribuuje vyše 24 TWh elektriny. O spoľahlivý chod spoločnosti sa stará 11 000 zamestnancov.

Dôležitou zložkou portfólia spoločnosti je ekologicky vyrobená elektrina. Skupina ENERGA je najväčším výrobcom energie z OZE v Poľsku. Zelená elektrina tvorí približne 31 % z celkového množstva elektrickej energie vyrobenej v rámci skupiny a vyše 10 % všetkej zelenej elektriny vyrobenej v Poľsku. Na jej výrobe sa podieľa množstvo veterných elektrární, menších vodných elektrární a elektrární na bioplyn, resp. biomasu.

Do distribučnej siete ENERGA Operátor je zapojených okolo 40 % všetkých obnoviteľných výrobných zdrojov v krajine.

Skupina ENERGA pružne reaguje na najnovšie trendy na trhu. Ako prvá energetická spoločnosť v Poľsku využila príležitosť rozšíriť svoju ponuku o zemný plyn. Tak poskytla svojim partnerom väčší komfort aj výber v oblasti nákupu/predaja viacerých energetických komodít pod jednou strechou.

Jednou z hlavných činností spoločnosti ENERGA Slovakia je veľkoobchod s elektrickou energiou a jej import/export medzi Poľskom a Slovenskom. Od roku 2012 do jej portfólia pribudla aj dodávka elektrickej energie koncovým spotrebiteľom na celom území Slovenska. Dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť orientuje svoje hlavné aktivity na Firemnú klientelu aj verejný sektor, na segment výroby aj služieb.

Konkurenčnou výhodou spoločnosti sú dlhoročné skúsenosti jej stopercentného vlastníka, skupiny ENERGA, získané na poľskom trhu, prístup k jeho kapitálu na financovanie ambicióznych obchodných plánov a priamy prístup k výrobným kapacitám. Vďaka tomu ENERGA Slovakia zaručuje svojim klientom na Slovensku výhodnú cenovú ponuku prispôsobenú ich potrebám, bezpečnú a stabilnú dodávku elektriny, najmodernejšie štandardy obsluhy a minimum formalít spojených so zmenou poskytovateľa elektrickej energie. Spoločnosť kladie veľký doraz na profesionalitu a individuálny prístup k zákazníkovi, pričom jednou z ponúkaných služieb je aj optimalizácia nákladov spotreby elektrickej energie.

Uvedené prednosti, dynamický rozvoj a podpora silnej kapitálovej skupiny s dlhoročnou tradíciou robia z ENERGA Slovakia seriózneho hráča v slovenskom energetickom sektore.

Spoločnosť súčasne hrá kľúčovú strategickú úlohu v ďalšom rozvoji skupiny, keďže postupne expanduje aj na ďalšie európske trhy, predovšetkým v Strednej a Východnej Európe. Jednou z hlavných priorít spoločnosti je dodávka elektrickej energie koncovým spotrebiteľom, ako aj vstup na trh so zemným plynom.

Zdroj: ENERGA Slovakia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.