Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. januára 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

ENEL: „Zlato“ za trvalú udržateľnosť v ročenke RobecoSAM

Spoločnosť Enel je jednou z troch spoločností s ocenením „Gold Class“ v kategórii energetických spoločností vo svete a jednou zo štyroch spoločností v triede „Gold Class“ v Taliansku. Tento rok bolo spomedzi 3 000 popredných svetových spoločností, ktoré hodnotila spoločnosť RobecoSAM, v ročenke Sustainability Yearbook uvedených len 457 v rámci 59 kategórií, a to s nasledovnými oceneniami: 69 ocenení „Gold Class“ (zlato), 54 ocenení „Silver Class“ (striebro) a 112 ocenení „Brnoze Class“ (bronz). Španielska dcérska spoločnosť skupiny Enel, Endesa, sa v kategórii energetických podnikov umiestnila medzi spoločnosťami s ocenením „Silver Class“.

Spoločnosť RobecoSAM, ktorá bola založená v roku 1995, sa špecializuje na investície a zameriava sa exkluzívne na investície do trvalej udržateľnosti. Spolu s indexmi S&P Dow Jones, RobecoSAM zverejňuje globálne uznávané indexy trvalej udržateľnosti DJSI – Dow Jones Sustainability Indices. Od roku 2004 sa v ročenke Sustainability Yearbook spoločnosti RobecoSAM zverejňujú zoznamy najaktívnejších spoločností v oblasti trvalej udržateľnosti v každom sektore podľa poradia určeného každoročným hodnotením podnikovej trvalej udržateľnosti, ktoré vykonáva spoločnosť RobecoSAM. 

Snahy spoločnosti Enel v oblasti trvalej udržateľnosti boli v priebehu času ocenené zaradením spoločnosti v hlavných globálnych indexov, ako napríklad Dow Jones Sustainability World Index, Dow Jones Europe Index, STOXX Global ESG Leaders Index a FTSE4Good Index.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.