Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. mája 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel vytvára prvé inteligentné mesto na svete

Enel tiež prispieva k osvetleniu výstavnej plochy vďaka svojej robustnej sieti verejného osvetlenia a vysokoúčinným osvetľovacím telesám LED, ktoré zabezpečia kvalitné osvetlenie mimo pavilónu. Táto sieť bude tiež riadená integrovaným systémom energetického manažmentu, pričom dôraz bude kladený na harmóniu osvetlenia s prirodzeným svetlom výstavnej plochy.

Spoločnosť Enel sa bude na výstave prezentovať v interaktívnom pavilóne, v ktorom sa cez osvetlený virtuálny les, návštevníci dostanú do vnútra riadiacej miestnosti inteligentného mesta, nervového centra inteligentného mesta s jeho technikmi a odborníkmi, ktorí sú v interakcii s rozličnými technológiami prevádzkovanými v jednotlivej elektrárni.

Dizajn pavilónu bol inšpirovaný rovnakou myšlienkou, ktorou sa inšpiruje celá účasť spoločnosti Enel na výstave Expo: myšlienkou potravy a energie, ktoré majú vďaka rozvoju nových technológií viac spoločného, ako by ste si mohli myslieť. Budúcnosť dodávok potravín a energie si bude vyžadovať rovnaké riešenia, inteligentnejšiu, rozumnejšiu a menej náročnú produkciu, efektívnejšiu distribúciu a udržateľné zdieľanie dostupných zdrojov napomáhajúcim napĺňaniu potrieb človeka, ktoré ide ruka v ruke s potrebou nasýtiť sa a postarať sa o seba.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.