Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. februára 2012 Jadrová energia od Energia.skSITA

Enel vykázal za minulý rok zisk 17,7 mld. Eur

Talianska energetická skupina Enel evidovala v minulom roku zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 17,7 mld. eur. Ide tak o nárast oproti roku 2010, kedy spoločnosti dosiahla EBITDA v sume 17,5 mld. eur. Ako informovala spoločnosť, jej tržby vzrástli v sledovanom období o 8,3 % na 79,5 mld. eur a čistý finančný dlh sa oproti roku 2010 znížil o 0,7 % na 44,6 mld. eur. „V roku 2011 skupina opäť dosiahla svoje ciele, čo sa týka EBITDA a aj čistého finančného dlhu. Je to výsledok našej geografickej a technologickej diverzifikácie, ktorá vykompenzovala dopady všeobecne nepriaznivého hospodárskeho cyklu, ktorý očakávame, že bude pokračovať aj v roku 2012,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Fulvio Conti.

Enel je najväčšou talianskou energetickou skupinou a podľa inštalovanej kapacity druhou najväčšiu európskou elektrárenskou firmou, s ktorej akciami sa obchoduje na burze. Od apríla 2006 je Enel 66-percentným akcionárom Slovenských elektrární. Za svoj majoritný podiel zaplatil 839 mil. eur. Zvyšný 34-percentný podiel v Slovenských elektrárňach kontroluje Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.