Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. januára 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel: Sicíliu a Maltu prepojí elektrické vedenie

Spoločnosť Enel Trade, ktorá bola vybraná vo výberovom konaní spoločnosti Enemalta začatom v máji 2014, bude dohliadať na komerčnú prevádzku prepojenia.

V súlade s dohodou bude Enel Trade nakupovať elektrinu z Talianska v mene Enemalta. Presnejšie povedané, obchodná dohoda upravuje podmienky pre prístup k forwardovým a spotovým trhom,  dodávky všetkých  súvisiacich služieb a obchodný manažment prepojenia (kábla), vrátane rokovaní s talianskymi inštitucionálnymi partnermi.

Partnerstvo umožní spoločnosti Enemalta pracovať na talianskom trhu s najvyššou mierou flexibility, čo umožňuje spoločnosti optimalizovať náklady na dodávky elektrickej energie na Malte.

Dohoda demonštruje schopnosti skupiny Enel dodávať dlhodobé produkty upravené podľa zákazníka, na základe požiadaviek jednotlivých protistrán. To tiež zdôrazňuje dôležitosť postavenia spoločnosti v poskytovaní domácich a medzinárodných služieb, a to vďaka svojmu umiestneniu na rôznych trhoch s elektrinou, vývoju ad hoc nástrojov a využitiu synergií svojho portfólia.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.