Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. septembra 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel prináša elektromobilitu do Vatikánu

Všetky vedomosti a skúsenosti, ktoré spoločnosť Enel získala v rámci svojej kampane na rozvoj elektromobility, budú teraz k dispozícii pápežovi, a to prostredníctvom osadenia inovatívnych nabíjacích staníc na podporu rozvoja mobility s nulovými emisiami v pápežských rezidenciách.

V meste Vatikán a v Castel Gandolfo bolo osadených osem nabíjacích staníc spoločnosti Enel.  Tieto stanice dokážu nabíjať vozidlá, ktoré používa pápež a vozidlá, ktoré pre políciu mesta Vatikán, il Corpo della Gendarmeria Vaticana, poskytol výrobca automobilov Renault.  Jedna nabíjacia stanica, pred Aulou Pavla VI., bude k dispozícii pre zamestnancov a návštevníkov Vatikánu.

Skupina Enel je v popredí, čo sa týka vývoja a inovácie v boji proti emisiám vyvolávajúcim zmenu klimatických podmienok. Skupina je so svojou spoločnosťou Enel Distribuzione lídrom v sektore inteligentných sieťových systémov. Okrem toho, po spustení programu Enel Drive pred istým časom sa zaviedlo viacero pilotných schém, ktoré stále bežia, za účelom vyvinúť inteligentnú infraštruktúru nabíjania. Takáto infraštruktúra je potrebná na zaistenie služieb pre elektromobily, ktoré sú efektívne, široko dostupné a užívateľsky orientované.

Enel na účely projektu a výroby infraštruktúry nabíjania založil svoju technológiu na svojej vlastnej sieti elektromerov, ktorá obsahuje viac ako 32 miliónov digitálnych elektromerov osadených v talianskych domácnostiach. Tieto elektromery diaľkovo odčítavané a riadené spoločnosťou Enel tvoria v súčasnosti jediný systém na svete, ktorý dokáže diaľkovo riadiť celé série operácií, ktoré by predtým musel riadiť osobne jeden z technikov spoločnosti.

Nabíjacie stanice elektromobilov spoločnosti Enel sú k dispozícii v dvoch verziách:  vonkajšia stojanová stanica, voľne stojaci stojan poskytujúci 3 alebo 22 kW nabíjanie, a škatuľová stanica, jednotka osadená na stene vnútri garáže, poskytujúca 3 kW nabíjanie. Táto infraštruktúra, kombinujúca najmodernejšiu technológiu s dizajnérskym citom, poskytuje ekologicky orientovaným e-motoristom interaktívne služby predstavujúce osobnú kartu na bezpečné rozpoznanie používateľa a maximálnu bezpečnosť pre používateľov pri spúšťaní a ukončovaní procesu nabíjania.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.