Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. apríla 2016 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Enel postaví v Brazílii nový veterný park za 190 miliónov dolárov

Elektráreň, ktorá sa bude rozprestierať v oblastiach Brumado, Rio de Contas a Dom Basilio v štáte Bahia na severovýchode krajiny, bude schopná vyrobiť viac než 350 GWh elektriny ročne.

Do prevádzky sa má spustiť v druhej polovici roka 2017.

Projekt sa stavia na základe výsledkov aukcie pre obnoviteľné zdroje, ktorá prebehla v apríli 2015. Elektráreň má 20-ročnú zmluvu na nákup elektriny zo strany brazílskych distribučných spoločností.

Cristalândia je šiestym veterným parkom Enelu v štáte Bahia – prevádzkuje tu už zdroje s výkonom 264 MW. Skupina tu tiež buduje svoju najväčšiu solárnu elektráreň Ituverava s výkonom 254 MW.

Dcérska spoločnosť Enelu celkovo v Brazílii prevádzkuje obnoviteľné zdroje s inštalovaným výkonom 546 MW, z toho 401 MW sú veterné parky, 12 MW fotovoltické elektrárne a 133 vodné elektrárne.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.