Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. novembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel optimalizuje investície, za prvých deväť mesiacov zaznamenal pokles zisku

V tejto súvislosti chce spoločnosť Enel v súlade s obchodným plánom na roky 2013-2017 pokračovať v globálnom programe zvyšovania efektivity, ktorý bol uvedený v marci a ktorý už  k 30. septembru prekročil svoje ciele stanovené na celý rok.

Talianska spoločnosť Enel zaznamenala do tretieho kvartálu tohto roku pokles zisku pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) o 4,3 % na 12,187 mld. eur v medziročnom porovnaní. Výnosy v sledovanom období klesli 2,75 mld. eur, čo predstavuje pokles o 4,4 %. Čistý zisk skupiny klesol o 16,1 %, na 2,335 mld. eur. Čistý finančný dlh predstavoval k septembru tohto roku 43,99 mld. eur, čím stúpol medziročn o 2,4 %.

„Výsledky zverejnené za prvých deväť mesiacov roka odrážajú manažérske kroky zamerané na šetrenie nákladov a optimalizáciu investícií. Tieto výsledky zároveň profitujú z rastu na rozvíjajúcich sa trhoch,“ uviedol výkonný a generálny riaditeľ spoločnosti Enel Fulvio Conti.

Pokračovanie týchto programov, spolu s krokmi, ktoré sa prijali na zníženie dlhu, umožňujú skupine potvrdiť ciele ohlásené na trhu na rok 2013 aj napriek nepriaznivej makroekonomickej situácii a pretrvávajúcej neistote v systéme regulácie v Španielsku.

(c) energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.