Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. júla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel odmenil víťazov súťaže We Are Energy, usporiadanej pre deti svojich zamestnancov z celého sveta

Prezident Enelu Paolo Andrea Colombo a generálny riaditeľ Fulvio Conti v sále Enelu v Ríme ocenili víťazov medzinárodnej súťaže We Are Energy, usporiadanej pre deti zamestnancov skupiny Enel. Súťažiaci vo veku od 8 do 17 rokov pochádzajú 13 krajín, v ktorých je skupina aktívna. Slávnostný deň We Are Energy 2012 moderovala známa televízna osobnosť Alessandro Cattelan. Na podujatí sa zúčastnili viacerí diplomati a predstavitelia ocenených krajín ako Rusko, Rumunsko, Slovensko či Peru.

Súčasný ôsmy ročník We Are Enery bol venovaný téme „5 hodnôt, 1000 vášní”, ktorá sa sústredila na univerzálne hodnoty Enelu: rešpekt, pozornosť voči ľuďom, sústredenie na výsledky, prísna etika a sociálna zodpovednosť. Tieto hodnoty inšpirovali približne 3900 detí a mladých ľudí, ktorí vytvorili poviedky, kresby, rozhovory, plagáty, videá, vynálezy, blogy, videohry, modely, krátke filmy, výskumy aj knižky s priestorovými obrázkami.

Kreativita a uvedomelosť týchto mladých ľudí spôsobili, že rozhodovanie národných komisií pre výbere víťazov bolo veľmi náročné. Napokon vybrali 118 víťazov, ktorí pochádzajú z 13 z 21 krajín Enelu, zapojených do súťaže: z Talianska, Rumunska, Slovenska, Ruska, Španielska, USA, Panamy, Čile, Kolumbie, Peru, Guatemaly, Francúzska a Grécka.

118 víťazov bude bývať v hoteli Terre del Verde v meste Gualdo Tadino v talianskom regióne Umbria až do 31. júla. Dovtedy sa budú môcť zúčastniť rôznorodých aktivít vrátane špeciálnych divadelných (vedených členmi divadelného súboru Quelli di Grock) a novinárskych workshopov. Pobyt umožní deťom, aby sa navzájom spoznali, zabavili sa a učili, čiastočne vďaka pomoci vychovávateľov.

Svojimi prácami mladí víťazi prispeli k obohateniu obsahu druhého vydania magazínu We Are Energy 2012, ktorý dostali členovia manažmentu skupiny Enel počas slávnostnej ceremónie. Súťaž vyvolala veľký záujem aj na internete. Internetová komunita sa skladá z viac ako 2-tisíc registrovaných členov a viac ako 800 odberateľov na Facebooku. Intranetová stránka venovaná súťaži zaznamenala od januára viac ako 40-tisíc návštev.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.