Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júla 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel na čele v oblasti transparentnosti a boja proti korupcii

Spoločnosť Enel obsadila prvé miesto medzi energetickými spoločnosťami v oblasti transparentnosti riadenia a v boji proti korupcii podľa Transparency International, mimovládnej organizácie, ktorá každoročne vyhodnocuje 150 najväčších kótovaných spoločností na základe ich snáh pri stanovovaní proti-korupčných pravidiel. Na prvom mieste celkového zoznamu sa nachádza nórska spoločnosť Statoil s 8.3 bodu a spoločnosť Enel je na prvom mieste medzi talianskymi spoločnosťami a celkovo na 20. mieste s 6.2 bodu. Podľa rovnakej štúdie je Enel na čele energetických spoločností dosahujúc významne vyššiu pozíciu ako ostatné spoločnosti v rovnakom sektore.

Hodnotenie spoločnosti Enel bolo vynikajúce vo všetkých troch premenných, ktoré spoločne vytvárali celkové bodovanie (proti-korupčné programy, transparentné riadenie, a výkazníctvo v rôznych krajinách). Konkrétne skupina Enel dosiahla 100 % v úrovni transparentnosti riadenia. Kritériami pre hodnotenie boli: dostupnosť informácií, transparentnosť v riadení podnikateľskej činnosti, dostupnosť informácií o manažmente a množstvo informácií, ktoré spoločnosti poskytujú pre každú krajinu, v ktorej pôsobia.

Snahy spoločnosti Eel v boji proti korupcii vyplývajú z jej Plánu nulovej tolerancie korupcie, ktorý prijala v roku 2006. Tento plán spolu s Etickým kódexom a Modelom súladu sa vzťahuje na všetky spoločnosti skupiny v 40 krajinách, kde skupina pôsobí, s cieľom identifikovať a podporovať činnosti v sociálnej oblasti, ako napríklad vzdelávanie personálu o dodržiavaní zákonov a o zodpovednosti.  Konkrétne bol plán vytvorený s cieľom splniť záväzky, ktoré skupina urobila ako člen programu Global Compact LEAD v rámci Organizácie spojených národov, ktorým povzbudzujú spoločnosti, aby dodržiavali princípy súvisiace s ľudskými právami, ochranou práce a životného prostredia. Od zamestnancov sa vyžaduje, aby konali v súlade s princípmi čestnosti, transparentnosti a férovosti pri svojej každodennej práci. Rovnaké odhodlanie sa očakáva aj od partnerov spoločnosti zúčastňujúcich sa na činnostiach spoločnosti, obzvlášť od dodávateľov.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.