Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. októbra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel medzi Top 29 spoločnosťami indexu projektu zverejňovania informácií o emisiách uhlíka (CDP)

CDP predstavuje 551 inštitucionálnych investorov, ktorí riadia celkovo 71 miliárd  amerických dolárov, vyberajúc spoločnosti, ktoré prijali záväzok poskytovať transparentné správy a znižovať emisie skleníkových plynov.

Enel je jedinou utilitou (spoločnosťou poskytujúcou tzv. verejné služby)  na svete, ktorá bola prijatá do indexu s najvyšším ohodnotením.

CDP je vysoko vážená britská organizácia, zastupujúca 551 inštitucionálnych investorov z celého sveta, ktorí spoločne riadia 71 miliárd amerických dolárov.

Carbon Performance Leadership Index (CPLI) zahŕňa 29 spoločností kótovaných v zozname FTSE Global Equity Index Series (Global 500), ktoré, tak ako Enel, ukázali najvyššiu zaangažovanosť do stratégie, riadenia, komunikácie so zainteresovanými stranami a redukcie emisií skleníkových plynov. Správu zverejnenú v rámci Global 500 za rok 2011, vypracovala spoločnosť PricewaterhouseCoopers Advisory (PWC) pre CDP.

Paul Simpson, výkonný riaditeľ CDP povedal: „Zvyšovanie finančného výkonu spoločností, ktoré zvyšujú svoju environmentálnu výkonnosť, je jasným indikátorom opodstatnenosti správneho riadenia a redukovania emisií uhlíka”.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.