Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. novembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel Green Power: V Rumunsku bola uvedená do prevádzky nová fotovoltaická elektráreň

Enel Green Power pripojila na sieť svoju štvrtú fotovoltaickú elektráreň v Rumunsku. Elektráreň Podari sa nachádza v župe Dolj, v juhovýchodnom Rumunsku, a jej uvedenie do prevádzky prichádza len niekoľko týždňov po spustení novej elektrárne v Colibasi.

S celkovým inštalovaným výkonom 10 MW, bude nová prevádzka schopná vyrobiť až 12 miliónov kWh elektrickej energie ročne, čo sa rovná ročnej spotrebe približne 10 tisícok rumunských domácností.

Vďaka čistej elektrine vyrobenej v elektrárni Podari nebude do ovzdušia vypustených takmer 6 tisíc ton CO2 ročne.

Podari je štvrtou fotovoltaickou elektrárňou EGP v Rumunsku – po Berceni 1, Berceni 2 a Colibasi – a jej uvedenie do prevádzky zvyšuje inštalovaný solárny výkon špecializovanej spoločnosti Enel Group na obnoviteľné energie na približne 36 MW.

Enel Green Power disponuje v krajine aj 498 MW inštalovaného výkonu v oblasti veternej energie.

Enel Green Power je spoločnosťou Enel Group pôsobiacou v oblasti rozvoja a riadenia obnoviteľných zdrojov energie na medzinárodnej úrovni, s prevádzkami v Európe a severnej aj južnej Amerike. V roku 2012 spoločnosť vyrobila viac než 25 miliárd kWh solárnej, vodnej, veternej a geotermálnej energie, ktorá uspokojila potreby približne 10 miliónov domácností, a zabránila vypusteniu 18 miliónov ton CO2 do ovzdušia. Enel Green Power je svetovým lídrom v odvetví vďaka svoju dobre vyváženému výrobnému mixu a výrobe objemov vysoko prekračujúcich priemer odvetvia.  Spoločnosť má inštalovaný výkon približne 8 700 MW z viacerých zdrojov, vrátane veternej, slnečnej, vodnej, geotermálnej energie a biomasy. V súčasnosti spoločnosť prevádzkuje približne 740 elektrární v 16 krajinách Európy, južnej a severnej Ameriky.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.