Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. septembra 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel Green Power spustil prevádzku novej 18-megawattovej veternej elektrárne v Andalúzii

Spoločnosť Enel Green Power pripojila do siete v španielskej Andalúzii novú veternú elektráreň, nazvanú Padul podľa mesta blízko Granady, kde je elektráreň umiestnená. Plne funkčné zariadenie by malo vyrobiť ročne viac ako 37 miliónov kilowatthodín.

Čistá energia, ktorú v Padule vyrobí deväť dvojmegawattových turbín, ušetrí ročne približne 28-tisíc ton emisií CO2 či 14-tisíc ton ropného ekvivalentu (TOE).

Nová veterná elektráreň pridáva ďalšiu kapacitu z obnoviteľných zdrojov energie k 219 megawattom, ktoré spoločnosť Enel Green Power prevádzkuje v autonómnej oblasti Andalúzia, a k celkovým 1 828 megawattom, ktoré prevádzkuje v Španielsku a v Portugalsku.

„V súlade s naším biznis plánom dokončujeme výstavbu elektrární, zaradených v registri. Padul je jednou z posledných elektrární na pláne,” hovorí Francesco Stacare, výkonný riaditeľ spoločnosti Enel Green Power. „V súlade s časovým plánom pokračujeme v inštalácii zostávajúcich elektrární a teší nás, že sme pokročili ďalej.”

Enel Green Power pôsobí v Španielsku a v Portugalsku prostredníctvom Enel Green Power Španielsko (EGPE), v ktorej Enel Green Power vlastní 60 %  a Endesa 40 % kapitálu.

Enel Green Power je spoločnosťou skupiny Enel, ktorá sa venuje výhradne vývoju a manžmentu obnoviteľných zdrojov energie na medzinárodnej úrovni, so prevádzkami v Európe a v Severnej a Južnej Amerike. Spoločnosť v roku 2011 vyrobila 22 a pol miliardy kWh z vody, slnka, vetra a zemského tepla, čo stačí na pokrytie energetických potrieb viac ako 8 miliónov domácností a na ušetrenie vyše 16 miliónov ton emisií CO2. Vďaka svojmu vyváženému výrobnému mixu, ktorý produkuje množstvo energie vysoko nad priemerom vo svojom sektore, je Enel Green Power svetovým lídrom. Spoločnosť operuje s inštalovaným výkonom viac ako 1 500 MW zo zdrojov ako vietor, slnko, voda, geotermálna energia a biomasa. V súčasnosti má EGP v prevádzke viac ako 680 elektrární v 16 krajinách Európy a Severnej a Južnej Ameriky.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.