Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. novembra 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel Green Power sa dohodol s Európskou investičnou bankou na 160-miliónovej pôžičke na obnoviteľné zdroje v Taliansku

Spoločnosť Enel Green Power (EGP) podpísala zmluvu s Európskou investičnou bankou (EIB), ktorou sa EIB zaväzuje poskytnúť pôžičku v celkovej výške 160 miliónov eur. Úver pomôže financovať rozvojový program aktivít EGP v Taliansku na rok 2014.

Pôžička na 20 rokov bude vyplatená koncom roka 2012 a bude zabezpečená jednou alebo viacerými zárukami, ktoré EIB vydajú popredné finančné skupiny.

Celkové podmienky úveru sú výhodné v porovnaní s podmienkami na trhu.

Tento krok spolu s dohodou o 440-miliónovej pôžičke, uzavretej v roku 2010, potvrdzuje dôveru EIB v talianske investície EGP.

Investície financované cez EIB sa zameriavajú na posilnenie výroby z obnoviteľných zdrojov spoločnosti Enel Green Power v Taliansku s využitím viacerých zelených technológií od fotovoltiky, cez geotermálnu energiu a vietor, až po vodu.

Stratégia rozvoja spoločnosti Enel Green Power sa zakladá na financovaní projektov prostredníctvom vlastného cash flow v kombinácii s externým financovaním v prípade, ak je dlhodobé, má výhodnú cenu a poskytujú ho dôveryhodní partneri.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.