Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. mája 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel Green Power podpísala s EKF dohodu o financovaní troch veterných elektrární v Rumunsku, USA a Brazílii

Spoločnosť Enel Green Power podpísala prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Enel Green Power International BV (EGPI) a sprostredkovateľa Citigroup dvanásťročnú dohodu o financovaní vo výške 180-miliónov eur, za ktorú ručí Enel Green Power.

Toto financovanie pokryje časť investícií do veterných elektrární Enel Green Power Zephyr I v Rumunsku s inštalovaným výkonom 120 MW, Caney River v USA (200 MW) a Cristal v Brazílii (90 MW).

Spolu s veternou elektrárňou Rocky Ridge v Oklahome je kansaská veterná elektráreň Caney River súčasťou daňovo-majetkového partnerstva v hodnote 340 miliónov dolárov, uzavretého v decembri 2011 americkou dcérskou spoločnosťou Enel Green Power North America.

Celková hodnota investícií do výstavby troch veterných elektrární dosahuje 670 miliónov eur.

Pre financovanie EFK je typická úverová sadzba, ktorá je v zhode s trhovým ukazovateľom. EFK ako inštitúcia podporuje dánskych výrobcov komponentov, ktoré Enel Green Power používa pri výstavbe troch veterných elektrární.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.