Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. januára 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel Green Power chystá investície v Južnej Amerike

Spoločnosť Enel Green Power, ktorá je najväčšou talianskou firmou vyrábajúcou energiu z obnoviteľných zdrojov, podpísala s bankou BBVA dohody o poskytnutí dvoch úverov v celkovej sume 300 mil. USD s cieľom podporiť financovanie investícií v Čile a Mexiku. Enel Green Power uviedla, že splatnosť úverov bude päť rokov. Spoločnosť, ktorá sa snaží diverzifikovať svoje podnikanie z hľadiska geografie aj technológií, aby rozložila riziká, sa sústreďuje na juhoamerický trh, aby podporila svoj budúci rast.

Enel Green Power patrí najväčšej talianskej energetickej spoločnosti Enel. Spoločnosť Enel pôsobí aj v SR. Slovenské elektrárne sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Po ukončení privatizácie v apríli 2006 Enel S.p.A. kontroluje 66 % akcií spoločnosti a zvyšných 34 % vlastní Slovensko prostredníctvom Fondu národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.