Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fulvio Conti - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Fulvio Conti Foto: SITA/AP Photo/Remy de la Mauviniere)
8. marca 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel dosiahol v minulom roku zisk 17,7 mld. eur

Talianska skupina Enel dosiahla v roku 2011 príjmy vo výške 79,5 mld. eur. V medziročnom porovnaní ide o 8,4 % nárast. Skupina vlani zaznamenala čistý zisk na úrovni 4,148 mld. eur, čo v porovnaní s predchádzajúcim rokom predstavuje pokles o viac 5 %. Enel evidoval vlani zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v objeme 17,7 mld. eur. Ide tak o nárast oproti roku 2010, kedy spoločnosť dosiahla 17,5 mld. eur. Čistý finančný dlh sa oproti roku 2010 znížil o 0,7 % na 44,6 mld. eur. „V priebehu roku 2011 dosiahla naša skupina veľmi uspokojivé výsledky a splnili sme vopred definované ciele,“ okomentoval na výročnej tlačovej konferencii šéf Enelu Fulvio Conti. Vlaňajšie hospodárenie skupiny ovplyvnila nepriaznivá ekonomická situácia, ktorá sa zhoršila v poslednom štvrťroku, a to najmä v Taliansku a Španielsku.

Skupina Enel vyprodukovala celosvetovo v minulom roku 293,9 terawatthodín (TWh) elektrickej energie, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 1,3 %. V samotnom Taliansku skupina vygenerovala 79 TWh a v zahraničí 214,9 TWh elektrickej energie. Talianska spoločnosť celkovo vyprodukovala najviac elektriny prostredníctvom tepelných elektrární (58,4 %), nasledujú obnoviteľné zdroje (28,2 %) a jadrové elektrárne (13,4 %).

Enel je najväčšou talianskou energetickou skupinou a podľa inštalovanej kapacity druhou najväčšiu európskou elektrárenskou firmou, s ktorej akciami sa obchoduje na burze. Od apríla 2006 je Enel 66-percentným akcionárom Slovenských elektrární.

(c) energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.