Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

Enel by mal do konca júla podpísať memorandum so záujemcom o jeho podiel v SE

„Koncom mesiaca bude známe naše rozhodnutie. Podpíšeme memorandum o porozumení, ktoré umožní začať exkluzívne rokovania,“ uviedol Starace. Potvrdil, že Enel neopustí Slovensko okamžite. „Predajné transakcie prebehnú v dvoch fázach. Je to riešenie, o ktoré nás žiadala slovenská vláda,“ doplnil Starace.

Záujem o kúpu podielu v Slovenských elektrárňach má český Energetický a průmyslový holding (EPH), ktorý už predložil talianskemu koncernu Enel záväznú ponuku. Ďalšími záujemcami okrem EPH je maďarská štátna spoločnosť MVM Group spolu so Slovnaftom. Spomína sa aj štátna čínska energetická spoločnosť CNNC.

O kúpu má záujem i vláda SR, ktorá chce posilniť svoje postavenie v Slovenských elektrárňach tým, že získa vo firme väčšinu. Strategickým zámerom slovenskej vlády je naďalej dostavba 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce. Predaj podielu v SE Enelom môže tento proces zdržať, bude preto od talianskej spoločnosti požadovať garancie o zabezpečení dostavby Mochoviec.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.