Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel bojuje proti násiliu na ženách

Iniciatíva s názvom Oranžové dni Enel bude zahŕňať internú a externú komunikačnú kampaň zameranú na všetky krajiny, v ktorých skupina Enel pôsobí.

Okrem priameho zapojenia vrcholového vedenia sme vyzvali všetkých zamestnancov Enel, aby zaslali svoju fotografiu, na ktorej budú v oranžovom. Cieľom kampane je zvýšiť prostredníctvom virálneho šírenia povedomie o tomto probléme. Fotografie budú uverejnené na intranete spoločnosti v sekcii vytvorenej na tento účel.

Patrizia Grieco, predsedníčka  predstavenstva skupiny Enel, sa vyjadrila: „Mnohonárodná korporácia, akou je Enel, je povinná prispievať k podpore dôstojnosti ľudského života, ochrane rozmanitosti a postaviť sa odmietavo k akémukoľvek prejavu násilia. Aj preto žiadame všetkých našich kolegov, od najvyššej úrovne, aby svojim jednoduchým ale konkrétnym gestom prispeli k zvýšeniu povedomia o tomto citlivom probléme. Vykorenenie správania stojaceho za násilím na ženách si vyžaduje hlboké spoločenské zmeny ako aj priebežnú ochranu pred násilím. Pri riešení tejto výzvy sa snažíme prostredníctvom našej neziskovej organizácie Enel Cuore a jej projektov na podporu žien v núdzi stáť v prvej línii.“

V Taliansku sa do kampane zapájajú retailové pobočky Enelu (Punti Enel), ktoré organizujú fotenia  svojich zákazníkov a poskytujú nálepky a plagáty s oranžovým logom, na ktorých je posolstvo „Stop alla violenza sulle donne“ (Stop násiliu na ženách).

V Enel.Tv a Enel.Radio budú odvysielané živé prenosy, do ktorých sa zapoja hostia ako: Veronica De Laurentiis – aktivistka a sama obeť obeť násilia, Marco Caizzi – lekár a expert na sebaobranu, Oria Gargano – riaditeľka rímskej asociácie žien „Casa Internazionale delle Donne“, Anna Costanza Baldry – psychologička a riaditeľka neapolského centra so zameraním na štúdium násilia na ženách „CESVIS“; pani Baldry je aj bloggerkou a poprednou prispievateľkou talianskeho denníka Corriere della Sera; Matilde D’Errico – zakladateľka, režisérka a autorka dokumentárneho kriminálneho seriálu „Amore Criminale“ vysielaného na talianskom televíznom kanáli Rai 3. Interné médiá skupiny Enel odvysielajú niekoľko námetov na sebaobranu určených pre zamestnancov spoločnosti. Bude vytvorená špeciálna mini webová stránka s online kampaňou s banermi a galériou fotografií a videí poskytnutch zamestnancami Enel z celého sveta.

Enel Cuore, nezisková organizácia skupiny, ktorá pracuje s najznevýhodnenejšími skupinami prispeje k podpore žien financovaním projektu M’Ama Food, zameraného na pomoc pri socio-ekonomickej integrácii obetí násilia prostredníctvom práce. Enel Cuore podporuje projekt svojou pomocou s renováciou nového ústredia kateringového svojpomocného družstva M’Ama Food sídliaceho v milánskom okrese Greco. Prostredníctvom školenia a pracovných príležitosti projekt každý rok pomáha viac ako 70 utečenkám, obetiam prenasledovania, zneužívania a vojny z celého sveta.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.