Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. decembra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel a Svetový potravinový program (WFP) predstavili spoločnú snahu v boji proti hladu a klimatickým zmenám

Durban, 6. decembra 2011 – Enel a Svetový potravinový program (WFP), organizácia OSN, ktorá poskytuje potravinovú pomoc a podporu v prípadoch núdze, predstavili na konferencii OSN o klimatických zmenách, ktorá sa konala v Durbane (Južná Afrika), plán spolupráce. Projekt, s celkovou výškou investície 8 miliónov eur, zahŕňa tri dohody, podpísané dvomi spoločnosťami Enelu a nadáciou Skupiny, na uskutočnenie troch programov, konkrétne, programov na ochranu životného prostredia a humanitárnych programov.

Detaily tohto programu boli oznámené zástupkyňou výkonného riaditeľa Svetového potravinového programu Sheilou Sisulu, koordinátorom Svetového potravinového programu,  Úradom pre klimatické zmeny a znižovanie rizika katastrof, Carlom Scaramellom, riaditeľom Enelu pre reguláciu, Simonem Morim a vedúcim uhlíkovej stratégie Enelu, Giuseppem Deodatim.

Oblasti aktivít stanovené v dohode Enelu a Svetového potravinového programu prezentované v Durbane sú:

  • Enel Trade bude mať na starosti výrobu a distribúciu vysoko účinných pecí do najmenej rozvinutých krajín. Tento projekt značne zníži využívanie biomasy, jednej z najväčších príčin odlesňovania a zabráni aj zneužívaniu žien na zber palivového dreva.
  • Enel Green Power nainštaluje fotovoltické systémy na centrá havarijnej odozvy Svetového potravinového programu, pre zníženie emisií skleníkových plynov do ovzdušia. Prvé miesta, na ktorých budú vykonané štúdie realizovateľnosti sú umiestnené v Brindisi (jedno na vojenskom letisku „Pierozzi” a druhé na San Vito dei Normanni), v Panama City (Panama), v Dubaji (UAE) a v Accre (Ghana).
  • Enel Cuore, nadácia Skupiny, vyberie a finančne podporí investície do infraštruktúry, štrukturálne aktíva alebo kapitálový majetok, spomedzi tých, ktoré podporuje Svetový potravinový program v Peru, Kolumbii, Guatemale a všetkých krajinách, kde pôsobí Skupina Enel.

Základná dohoda o spolupráci v boji proti svetovému hladu a klimatickým zmenám bola podpísaná v júni generálnym riaditeľom Enelu, Fluviom Contim, a výkonnou riaditeľkou Svetového potravinového programu, Josettou Sheeran.

Zdroj: Slovenské elektrárne – Enel

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.