Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. októbra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Enel a Huaneng Group podpísali Memorandum o porozumení na posilnenie spolupráce v oblasti ekologickej výroby elektriny

Skupina Enel podpísala v Pekingu Memorandum o porozumení s energetickou spoločnosťou China Huaneng Group (CHNG), ktorého cieľom je posilnenie spolupráce v oblastiach:

  • čistých technológií využitia uhlia, ako sú technológie čistenia dymových plynov, zvyšovanie efektívnosti a výkonu elektrární, znižovania environmentálnej stopy uhoľných elektrární a
  • obnoviteľných energií a distribuovanej výroby.

Memorandum podpísané pánom Liviom Vidom, generálnym riaditeľom divízie Enel E&R, a pánom Hu Jianmin, viceprezidentom CHNG, je výsledkom spoločného úsilia divízií inžinieringu, výskumu, inovácií a uhlíkovej stratégie spoločností Enel a CHNG. Rámec spoločného úsilia tvorí prebiehajúci program spolupráce medzi spoločnosťou Enel, čínskym ministerstvom vedy a techniky a talianskym ministerstvom pre životné prostredie, pôdu a more.  Program, spustený v roku 2008, sa zameriava na podporu environmentálne udržateľných technológií v oblasti výroby energie.  Dnešné memorandum nadväzuje na podpis predchádzajúceho memoranda o porozumení medzi spoločnosťou Enel a Inštitútom CHNG pre výskum čistej energie, ktoré odštartovalo spoluprácu medzi skupinami na výskume čistého využitia uhlia, energie z obnoviteľných zdrojov a distribuovanej výroby.

Príspevok spoločnosti Enel v rámci dnešného memoranda bude súvisieť najmä s nasledujúcimi oblasťami expertízy: čistenie dymových plynov, zachytávanie a skladovanie uhlíka, pilotný projekt analýzy distribuovanej výroby elektriny v mestských oblastiach pomocou inovatívnych technológií ústretových voči životnému prostrediu, výroba obnoviteľnej energie a implementácia regulačného rámca s cieľom podporiť možné pilotné programy obchodovania s emisiami v Číne.

Dnes podpísané memorandum o porozumení vytvára podmienky pre prínosnú priemyselnú spoluprácu medzi dvoma poprednými energetickými spoločnosťami na pilotných projektoch zameraných na pokročilé technológie využívané na centralizovanú a distribuovanú výrobu energie. ENEL a CHNG už niekoľko rokov spolupracujú pri zavádzaní najmodernejších technologických riešení do ekologickej výroby energie. Prostredníctvom podpory konkrétnych iniciatív zameraných na zvýšenie efektívnosti a environmentálnej výkonnosti existujúcich elektrární a spoločnej prípravy energetických projektov aj mimo územia Číny, dláždi dnešné  memorandum cestu vzájomnej plodnej spolupráci.

O spoločnosti Enel

Enel je najväčšou energetickou spoločnosťou v Taliansku a druhou najväčšou spoločnosťou v Európe z hľadiska inštalovaného výkonu. Je popredným integrovaným hráčom na trhoch s elektrinou a plynom v Európe a Latinskej Amerike. Pôsobí v 40 krajinách na 4 kontinentoch, kde kontroluje výrobu viac než 98 GW čistého inštalovaného výkonu a vyrába, predáva a cez siete v dĺžke 1,9 milióna kilometrov privádza elektrinu a plyn 61 miliónom zákazníkov.

O spoločnosti CHNG

China Huaneng Group Corporation je jednou z piatich najväčších štátnych energetických spoločností v Číne, kontrolovaných Štátnou radou Čínskej ľudovej republiky. Huaneng sa zaoberá investíciami, výstavbou, prevádzkovaním a manažmentom výroby elektrickej energie, ako aj výrobou a predajom elektriny. Skupina disponuje inštalovaným výkonom viac než 138 GW. Huaneng kladie veľký dôraz na výskum, vývoj a aplikáciu pokročilých technológií v oblasti čistej a obnoviteľnej energie, vrátane čistých technológií využitia uhlia, technológie zachytávania CO2 a iných environmentálnych technológií. Snahou o zvyšovanie efektívnosti svojich elektrární a ďalších ukazovateľov sa radí medzi špičku v odvetví energetiky.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.