Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. januára 2017 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Emisie VW riešia aj v Poľsku, úrady začali proti automobilke konanie

V prípade, že nemecká spoločnosť dostane pokutu, mohla by jej výška dosiahnuť 10 % z objemu tržieb, ktoré Volkswagen generuje na poľskom trhu.

Úrad oznámil, že preveruje, či systém, ktorý bol nainštalovaný do áut značiek VW, Audi, Seat a Škoda po roku 2008, neumožňuje umelo znižovať počas emisných testov hodnoty oxidov dusíka. Zároveň dodal, že emisie, ktoré boli autám namerané počas bežnej prevádzky, sa od tých, ktoré uvádzal Volkswagen, líšia. To podľa úradu znamená, že spotrebitelia boli zavádzaní.

Konanie proti automobilke však nemusí automaticky viesť k pokute. „Môže to skončiť prísľubom firmy, že prijme kroky na nápravu dôsledkov svojho konania, ktoré poškodzovalo spotrebiteľov,“ uviedol úrad s tým, že v takom prípade by pokutu nestanovil.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.