Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Emisie oxidu uhličitého zo spaľovania fosílnych palív na Slovensku stúpli
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
TASR
9. mája 2019 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Emisie oxidu uhličitého zo spaľovania fosílnych palív na Slovensku stúpli, hoci v EÚ klesli

Slovensko patrilo do skupiny ôsmich členských krajín únie, v ktorých emisie stúpli, pričom bolo na šiestej najhoršej priečke. Väčšina slovenských susedov si počínala lepšie, keďže emisie v Rakúsku klesli o 1,1 %, v Maďarsku o 0,8 % a v Česku o 0,1 %.

Najviac emisie CO2 zo spaľovania fosílnych palív vzrástli v Lotyšsku (8,5 %). Horšie ako Slovensko na tom boli aj Malta s rastom o 6,7 %, Estónsko (4,5 %), Luxembursko (3,7 %) a Poľsko (3,5 %). Za Slovenskom na negatívnych pozíciách nasledovali Fínsko s rastom emisií o 1,9 % a Litva o 0,6 %.

Vo väčšine krajín Európskej únie podľa odhadu, ktorý Eurostat zverejnil v stredu, emisie oxidu uhličitého zo spaľovania fosílnych palív vlani medziročne klesli. Najlepšie výsledky dosiahlo Portugalsko, kde sa emisie znížili o deväť percent. Nasledovali Bulharsko (-8,1 %), Írsko (-6,8 %), Nemecko (-5,4 %), Holandsko (-4,6 %) a Chorvátsko (-4,3 %).

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.