Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie siete staníc Greenway - energia.sk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Slávnostné otvorenie siete rýchlonabíjacích staníc spoločnosti GreenWay v Bratislave (14.4.2014). Foto: energia.sk/Michal Jesenič
6. mája 2016 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Elektromobilného operátora zo Slovenska si všimol aj Brusel

11. ročník Sustainable Energy Europe Awards bude aj so slovenskou účasťou. Medzi deväť nominovaných projektov v súťaži sa dostala spoločnosť GreenWay Operator. Porotu zaujala svojím biznis prístupom, ktorý prispieva k prekonávaniu bariér pre širší rozmach elektromobilov. Zákazníkom ponúka komplexnú službu – prenájom elektrododávok za konkurencieschopné ceny.

„Sme naozaj hrdí, že môžeme reprezentovať Slovensko a samozrejme našu spoločnosť v tejto prestížnej súťaži. Je to dôkaz závažnosti problému, ktorý sa v GreenWay snažíme riešiť a jedinečnosti nášho riešenia. Znečisťujúce dodávky v mestách predstavujú jeden z najväčších environmentálnych a zdravotných problémov, s ktorým musíme niečo robiť,“ uviedol pre náš portál spoluzakladateľ firmy Peter Badík.

V kategórii biznis sú nominované ďalšie dva projekty. Súperom GreenWay Operator je pivovar v rakúskom meste Göss, ktorý poháňa výhradne elektrina z obnoviteľných zdrojov. Trojicu nominácií dopĺňa udržateľný priemyselný park v meste Helsingborg vo Švédsku.

Hlasovanie otvorené aj pre verejnosť

Do hlasovania sa môžu zapojiť aj obyvatelia Európskej únie. Najpopulárnejší projekt podľa názoru verejnosti spoločne s víťazmi troch expertných kategórií sa dozvieme 16. júna 2016 na slávnostnom udeľovaní cien v Bruseli.

Sustainable Energy Europe Awards sa udeľuje pravidelne od roku 2006. Jeho cieľom je upozorniť verejnosť na výnimočné projekty v oblasti energetickej efektívnosti, obnoviteľných zdrojov energie a čistej dopravy, ktoré prispievajú k napĺňaniu energetickej stratégie EÚ do roku 2020.

Vyhlasovanie víťazov je súčasťou európskeho týždňa energetickej efektívnosti (EU Sustainable Energy Week), ktorý sa uskutoční v dňoch 13. až 17. júna 2016.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.