Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. júna 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Elektromobil od SSE Mestu Žilina

V nedeľu, 15. júna 2014, odovzdal Ing. Jaroslav Hanzel, zástupca generálneho riaditeľa SSE elektromobil Peugeot iOn primátorovi Mesta Žilina, Ing. Igorovi Chomovi.

Elektromobily patria v súčasnosti medzi najekologickejšie spôsoby dopravy a SSE ako firma zodpovedne pristupujúca k ochrane životného prostredia sa snaží vytvárať priaznivé podmienky pre ich využívanie v praxi.

„Chceme predstaviť ľuďom elektromobily ako praktický dopravný prostriedok do mesta. Projekt E-jazda v meste predstavuje inovatívny spôsob dopravy, ktorý je priateľský k životnému prostrediu a pritom užívateľovi poskytne komfort porovnateľný s tradičnou automobilovou dopravou. Nový progresívny spôsob dopravy pomocou elektromobilov bude v rámci nášho projektu e-jazda testovať po Banskej Bystrici a Zvolene aj Žilina,“ uviedol Jaroslav Hanzel, zástupca generálneho riaditeľa SSE.

„Chcem sa poďakovať Stredoslovenskej energetike, a. s., za dar vo forme elektromobilu, ktorý Mesto Žilina víta s veľkým potešením. Neraz som nabádal verejnosť, aby bicykel využívala ako alternatívnu formu dopravy v meste na ceste do práce či školy, čím odbremeníme naše ulice od výfukových plynov. Elektromobil je revolučným skokom v ekologickej doprave, ktorý splní svoj účel pri preprave osôb a zároveň neprodukuje exhaláty, ktoré majú negatívny dopad na naše pľúca. Dúfam, že táto forma dopravy sa bude rozrastať a nájde si priaznivcov aj u terajších motoristov,“ povedal primátor mesta Žilina, Igor Choma, pri prevzatí elektromobilu Peugeot iOn.

Výhodou elektromobilov je nulová produkcia emisií, zníženie prevádzkových nákladov, či nižšia hlučnosť. Elektromobily sú poháňané elektrickým motorom, ktorý je napájaný elektrickou energiou uloženou v batérii.

Zdroj: Stredoslovenská energetika

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.