Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. mája 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

Elektrárne šesťkrát otvoria verejnosti brány od 21. mája do 25. júna

„Tento rok ide už o 5. ročník týchto veľmi populárnych podujatí, pri ktorých sa poznanie spája so zábavou. V minulom roku sa do elektrární prišlo pozrieť takmer 10.000 ľudí z bližšieho i vzdialenejšieho okolia,“ informovala hovorkyňa Slovenských elektrární Janka Burdová.

Verejnosť tak od 21. mája do 25. júna môže aj tento rok navštíviť jednotlivé elektrárne a spoznať bližšie prevádzku rôznych elektrárenských zariadení. Podujatia zároveň ponúkajú bohatý kultúrny program, občerstvenie, rôzne atrakcie a súťaže pre deti i dospelých.

Jadrová elektráreň (JE) Mochovce otvorí svoje brány verejnosti 21. mája, vodná elektráreň (VE) Liptovská Mara 28. mája, tepelná elektráreň (TE) Nováky 4. júna, VE Gabčíkovo 11. júna, JE Bohunice 18. júna a TE Vojany 25. júna.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.