Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. septembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

EkoFond od roku 2008 podporil 157 projektov v sume 6,3 milióna eur

„EkoFond podporuje projekty najmä v 4 základných grantových programoch, a to implementácia progresívnych energetických technológií, energetická hospodárnosť budov, využitie stlačeného zemného plynu (CNG) v doprave a aplikovaný výskum a vývoj v oblasti využitia energií,“ informoval dnes hovorca SPP Ondrej Šebesta s tým, že v tomto roku sa EkoFond sústredí najmä na projekty z oblasti úspor energií a progresívnych technológií na báze zemného plynu.

V programe zlepšenia energetickej hospodárnosti budov bolo v období 2008 až 2011 podporených 110 projektov v celkovej hodnote 3,8 milióna eur. „Tieto príspevky podporili zateplenie 103.397 štvorcových metrov (m2) obvodového plášťa a striech budov, ako aj výmenu starej okennej plochy za novú s rozlohou 16.692 m2,“ spresnil.

„V rámci doteraz zrealizovaných a ukončených projektov sa vďaka EkoFondu už podarilo dosiahnuť úspory vo výške 5,88 terajoulov (TJ). V najbližších dvoch rokoch sa očakáva počas realizácie ďalších už schválených projektov energetická úspora v rozsahu 31,06 TJ,“ dodal Šebesta.

Neinvestičný fond EkoFond založil Slovenský plynárenský priemysel, a. s., vo februári 2007 za účelom podpory projektov v oblasti energetickej efektívnosti.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.