Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Europska unia komisia nariadenie smernice energetika efiktívnosť
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
19. mája 2022 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

EK vyzýva štyri štáty na dokončenie transpozície smernice o energetickej efektívnosti, medzi nimi aj Slovensko

Na odpoveď majú teraz dva mesiace. V opačnom prípade môže komisia rozhodnúť o postúpení týchto prípadov Súdnemu dvoru Európskej únie. Informovalo o tom zastúpenie Európskej komisie v SR.

Komisia rozhodla o zaslaní odôvodnených stanovísk Chorvátsku, Luxembursku, Slovensku a Španielsku, pretože nezabezpečili úplnú transpozíciu revidovanej smernice o energetickej efektívnosti.

Cieľom tejto smernice je vytvoriť spoločný rámec opatrení na podporu energetickej efektívnosti a stanovuje sa v nej záväzný cieľ energetickej efektívnosti pre EÚ do roku 2030 na úrovni aspoň 32,5 %.

Členské štáty mali smernicu transponovať do 25. októbra 2020. Štyri uvedené členské štáty, ktoré neoznámili úplnú transpozíciu revidovanej smernice o energetickej efektívnosti v stanovenej lehote, dostali formálnu výzvu v novembri 2020. Po preskúmaní vnútroštátnych transpozičných opatrení sa komisia domnieva, že transpozícia v Chorvátsku, Luxembursku, na Slovensku a v Španielsku nie je úplná.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.