Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. mája 2015 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

EK spustila rozsiahle vyšetrovanie dovozu čínskych solárnych panelov

Vyšetrovatelia EK mienia dôsledne kontrolovať dovoz fotovoltaických modulov a panelov z Taiwanu a Malajzie. Podozrieva totiž čínskych výrobcov, že svoje produkty najprv vyvezú do týchto dvoch krajín a odtiaľ ich následne so sfalšovanými dokumentmi posielajú do Európy.

Iniciatíva európskych výrobcov EU ProSun odhaduje, že členským krajinám EÚ a samotnej únii takto vznikli škody vo výške zhruba 500 miliónov eur. Iniciatíva privítala vyšetrovanie a označila ho za krok k záchrane európskej brandže, kde množstvo firiem muselo pre čínsky dumping ukončiť výrobu.

EÚ v roku 2013 po dlhých sporoch s Čínou schválila minimálne ceny a sankčné clá, ktoré mali vyzbrojiť ťažko skúšaný európsky solárny sektor proti oveľa lacnejšej čínskej konkurencii.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.