Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. mája 2017 Jadrová energia od Energia.skSITA

EK schválila zámer EDF prevziať divíziu Arevy na výrobu reaktorov

Štátom kontrolovaná EDF chce v divízii získať podiel 51 až 75 percent. Hodnota divízie sa podľa agentúry Reuters pohybuje okolo 2,5 miliardy eur.

Európska komisia už v januári schválila plán reštrukturalizácie spoločnosti Areva, ktorá zahŕňa štátnu pomoc v objeme 4,5 miliardy eur. Uviedla vtedy, že plánovaná reštrukturalizácia zaistí životaschopnosť Arevy bez toho, aby výraznejšie narušila konkurenciu na trhu.

Areva bojuje s poklesom záujmu o jadrovú energetiku. Ten je prinajmenšom v Európe viditeľný od havárie japonskej elektrárne Fukušima z roku 2011. Areva sa chce po reštrukturalizácii naplno zamerať na jadrové palivo a aktivity palivového cyklu, teda na ťažbu uránu, výrobu a spätné využitie jadrového paliva a vyraďovanie jadrových elektrární z prevádzky.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.