Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. marca 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

EK schválila vznik nemecko-španielskeho veterného gigantu

„Komisia dospela k zisteniu, že táto transakcia nevyvoláva žiadne obavy o narušenie konkurencie, pretože na tomto trhu zostane viacero spoľahlivých konkurentov,“ uviedla.

Obe spoločnosti sa na spojení aktivít v oblasti veternej energie do spoločného podniku s nadpolovičným podielom Siemensu dohodli vlani v júni. Transakcia prepojí silu Siemensu vo výrobe veterných turbín a rozsiahle aktivity Gamesy na rozvíjajúcich sa trhoch, najmä Latinskej Ameriky.

Odvetvie veterné energie v poslednej dobe prechádza vlnou zlučovania v snahe firiem o znižovanie nákladov a zachovanie konkurencieschopnosti.

Nová skupina bude mať trhovú hodnotu okolo desiatich miliárd eur, uviedli analytici agentúre Reuters. Hodnota aktív spoločného podniku bude zhruba 20 miliárd eur a celkový inštalovaný výkon dosiahne zhruba 70 gigawattov.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.