Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
30. mája 2016 Plyn a ropa od Energia.skSITA

EK schválila štátnu pomoc pre uzatváranie uhoľných baní v Španielsku

Peniaze majú pokryť prevádzkové straty baní až do ich uzavretia v roku 2018 a zabezpečiť finančnú podporu prepúšťaným baníkom. Zo štátnej pomoci sa budú financovať rovnako bezpečnostné práce potrebné po uzavretí baní, napísala agentúra Reuters.

Ťažiari uhlia sa teraz po celom svete stretávajú s nepriaznivou situáciou na trhu. Kvôli prepadu cien, konkurencii lacného zemného plynu a kvôli vládnej ekologickej regulácii krachujú aj najväčší producenti uhlia v USA a mnoho západoeurópskych krajín zatvára posledné bane na čierne uhlie.

Nepriaznivé podmienky tvrdo zasiahli aj ťažiarov v strednej a východnej Európe, vrátane spoločnosti OKD v Česku, ktorá skončila v insolvencii.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.