Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

EK: Do energetickej infraštruktúry bude do r. 2020 treba investovať 1 bilión eur

Energetické systémy sú pomerne fragmentované v 27 členských štátoch, k ich integrácii sa snaží povzbudzovať komisia členské štáty už niekoľko rokov. Spojenia medzi krajinami sú podľa nej v súčasnosti neefektívne, čo podmieňuje aj nedostatočné využívanie potenciálu jednotného trhu na poli energetiky.

„Počas nasledujúcich 10 rokov budeme potrebovať investície do energetickej infraštruktúry vo výške 1 bilión eur. Ak chceme mať efektívnu konkurencieschopnú energetiku, musíme sa sústrediť na niekoľko priorít,“ povedal Oettinger.

Jednou z nich by malo byť prepojenie všetkých 27 energetických štruktúr. „V roku 2015 by už žiadny štát nemal fungovať energeticky izolovaný od ostatných,“ načrtol predstavy exekutívy EÚ Oettinger.

Ďalšou prioritou bude predstavenie legislatívneho návrhu o zvýšenej energetickej efektívnosti budov už na budúci rok, komisia chce riešiť aj koordináciu členských štátov pri vyjednávaní s Ruskom pokiaľ ide o energetické obchody.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.