Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júla 2015 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

EGP spustil elektráreň integrujúcu biomasu a geotermálnu energiu

EGP tak prináša online prvú elektráreň na biomasu na svete využívanú na vykurovanie  geotermálnej pary v geotermálnej elektrárni v meste Castelnuovo Val di Cecina v Toskánsku. Projekt zvyšuje energetickú efektívnosť a výkon geotermálneho cyklu.

„Integrácia rôznych technológií je významným krokom vpred pre budúcnosť energie z obnoviteľných zdrojov,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Enel Green Power Francesco Venturini.

„Tento závod,  podobne ako naše zariadenie Stillwater  v Spojených štátoch, ktorý kombinuje kontinuálnu výrobnú kapacitu strednej entalpie, binárny cyklus geotermálnej technológie so solárnou termodynamikou, a Fontes Solárne zariadenie v Brazílii, ktoré integruje solárnu fotovoltiku s vetrom a zároveň využíva samostatné solárne fotovoltické elektrárne na zníženie spotreby vodnej elektrárne Apiacas, umožní optimalizáciu výsledkov a predstavuje replikovateľný model, ktorý sprístupňuje novú lokálnu energiu, hospodárske a pracovné príležitosti.“

EGP do projektu investoval viac než 15 miliónov eur. S dodatočnou kapacitou 5 MW,  zvýši tento systém ročnú výrobu o 30 GWh a predíde vypusteniu  13.000 ton emisií CO2 ročne.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.