Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2015 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

EDF chce investovať do OZE až 2,5 mld. eur

Riaditeľ divízie obnoviteľných zdrojov Antoine Cahuzac uviedol, že firma chce rásť hlavne v Ázii, Latinskej Amerike, na Blízkom východe a v Severnej Afrike. Celkový inštalovaný výkon elektrární z OZE sa má zvýšiť na viac než 50 GW z terajších 28 GW.

Na konci júna inštalovaný výkon veterných zdrojov EDF predstavoval 4,4 GW a fotovoltických 0,5 GW. Inštalovaný výkon jadrových zdrojov je 72,9 GW a vodných elektrární 22 GW.

Zhruba štvrtinou by sa na raste inštalovaného výkonu mali podieľať nové vodné elektrárne. Zostávajúcu časť budú tvoriť veterné a fotovoltické elektrárne, dodal Cahuzac.

Analytici podľa agentúry Reuters upozorňujú, že vzhľadom ku stagnácii dopytu po elektrine vo Francúzsku a dekáde nízkych cien by nemalo pre EDF zmysel výrazne investovať do zvýšenia výroby z OZE na domácom trhu. To by iba zhoršilo súčasný nadbytok.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.