Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skTASR

E15: Turecko sa stalo eldorádom najmä pre české energetické firmy

Námestník generálneho riaditeľa štátnej poisťovne Egap Jiří Skuhra uviedol, že jej celková angažovanosť v Turecku by mohla dosiahnuť na budúci rok asi 40 miliárd Kč (1,60 miliardy eur). Od januára do septembra tohto roku poistil Egap kontrakty českých firiem v Turecku za 20 miliárd Kč, čo je 30 % z jeho celkového objemu. V skutočnosti sú aktivity českých firiem v Turecku ešte väčšie. Údaje poisťovne nezahŕňajú turecké podnikanie ČEZ, na ktorom sa Egap nepodieľa.

České firmy sa spoliehajú na dlhodobý rozvoj tureckej energetiky, ktorý súvisí s ambíciami ekonomiky. Turecká vláda, a najmä jej minister energetiky Taner Yildiz, sa usiluje o skokový rast výkonnosti energetických zdrojov.

Egap zatiaľ najviac poistil aktivity českých firiem v Rusku. Na druhom mieste je Turecko a Slovensko je hneď za ním.

Informoval o tom český denník E15.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.