Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. septembra 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

e-TAXI v centre Košíc zadarmo

Hlavné zastávky e-TAXI sú pred OD Dargov a OD TESCO. Vystúpiť a nastúpiť však môžu záujemcovia kdekoľvek na Hlavnej, ak bude vo vozidle dostatok voľného miesta. Predpokladaný čas jedného okruhu je 5 – 10 min.

Prominentné taxikárky

Vodičmi e-taxi budú počas celého týždňa dobrovoľníci z radov zamestnancov Skupiny VSE. Ale v utorok 18. septembra si nakrátko vyskúšali profesiu vodičiek taxíka aj finančná riaditeľka VSE Diana Custodis a viceprimátorka Košíc Renáta Lenártová. „Mesto Košice sa zapája už niekoľko rokov do kampane Európsky týždeň mobility prostredníctvom aktivít DPMK. Je dobré, že svojim dielom prispievajú aj firmy pôsobiace v Košiciach. Navyše je to zaujímavá atrakcia pre návštevníkov centra mesta, ktoré pracuje na tom, aby bolo čo najviac európske,“ konštatovala R. Lenártová.

Jedinečná príležitosť

Košičania majú počas jazdy v e-TAXI výnimočnú príležitosť vyskúšať si na vlastnej koži koncept elektromobility, ktorý postupne preniká do života všetkých veľkých miest v Európe. Najprv ako pasažieri e-TAXI s odborným výkladom vodiča a neskôr jeden z nich aj ako užívateľ tohto auta. Na záver Európskeho týždňa mobility totiž VSE zapožičia jednému vyžrebovanému pasažierovi elektromobil na víkend zadarmo.

Prečo teraz?

Európsky týždeň mobility je najrozšírenejšia svetová kampaň na podporu udržateľnej dopravy najmä v mestách. Jej cieľom je zvýšiť povedomie obyvateľov o udržateľných spôsoboch dopravy v meste. „Elektromobil je inovatívny a v porovnaní s vozidlami so spaľovacím motorom je vhodnou ekologickou alternatívou,“ vysvetľuje motívy VSE jej finančná riaditeľka Diana Custodis.

Prečo elektromobil?

„Elektrické autá neprodukujú v mieste prevádzky CO2, sú tiché a náklady na prejdenie 100 km sú 4- až 5-krát nižšie ako pri konvenčných pohonoch,“ dodáva D. Custodis. Je preto prirodzené, že VSE už od roku 2010 koná tak, aby potvrdila ambíciu byť lídrom v oblasti

E-mobility na Slovensku.

Výsledky

VSE ako prvá v SR koncom novembra 2010 uviedla do prevádzky verejnú nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Neskôr vyrástli ďalšie v Bratislave, Poprade a Nitre. Ako prvá na Slovensku tiež zakúpila začiatkom marca 2011 čisto elektrické vozidlo do svojho vozového parku. Usporiadala aj prvú medzinárodnú konferenciu venovanú elektromobilite počas bratislavského Autosalónu 2012.

Zdroj: VSE, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.