Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
solar nemecko
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Wayne National (licencia Creative Commons)
22. septembra 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

E-On v Nemecku je čoraz ziskovejší. Aj pre OZE

Prevádzkový zisk divízie OZE nemeckého podniku E-On sa každým rokom zvyšuje. Do decembra 2010 môže dosiahnuť až 250 mil. eur. Príčinou je najmä prudký nárast inštalovaného výkonu OZE v Nemecku.

„Vzhľadom k mieram rastu, ktoré sme vykázali v predchádzajúcich rokoch by ma neprekvapilo, keby sa náš očistený prevádzkový zisk priblížil štvrtine miliardy eur,“ uviedol manažér E-On-u Frank Mastiaux na konferencii v Husume.

Prevádzkový zisk z OZE tvoril v roku 2009 celkom 146 mil. eur. Išlo o viac než dvojnásobný nárast oproti predchádzajúcemu roku, kedy zisk dosiahol 66 mil. eur. Napriek tomu sa výnosy divízie obnoviteľných zdrojov podieľajú na celkovom zisku koncernu iba minimálne. Napr. v roku 2009 predstavovali len 1,5 % celkových príjmov spoločnosti.

Dlhodobá stratégia podpory OZE

E-On vyčlenil na expanziu OZE pre roky 2007 až 2011 celkom 8 mld. eur. Doteraz z tejto sumy využil 6 mld. eur.

Energetický gigant má v Nemecku najväčší inštalovaný výkon, pokiaľ ide o OZE. Do roku 2030 chce zvýšiť ich podiel na inštalovanom výkone na 30 %. Pre porovnanie, v roku 2008 tento podiel dosiahol 13 %.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.