Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Paroplyn 250
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Paroplynový cyklus (foto: GGE)
14. marca 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Duslo chce postaviť paroplyn za zhruba 58 mil. eur

Chemická spoločnosť Duslo, a.s. Šaľa, ktorá patrí do impéria podnikateľa Andreja Babiša, plánuje postaviť vo svojom šalianskom závode paroplynový cyklus. Do výstavby by mal podnik investovať od 50 do 58 mil. eur. „Celkové náklady stavby sa predpokladajú v závislosti od predložených ponúk pre výberové konanie,“ spresnila spoločnosť vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Paroplyn by mal mať výkon 62 megawattov. Firma chce výstavbou paroplynu zvýšiť efektívnosť výroby elektriny a tepla, hlavne kvôli konkurencieschopnosti výroby priemyselných hnojív a organickej chémie. „Navrhovaná koncepcia paroplynového zdroja umožňuje taktiež poskytovanie podporných služieb pre prevádzkovateľa elektrizačnej sústavy,“ dodal investor.

S výstavbou energetického zdroja chce chemický podnik začať v septembri budúceho roka. Ukončenie výstavby je naplánované o dva roky neskôr. „Po nábehu technologického zariadenia paroplynového cyklu a uvedení do trvalej prevádzky sa uvažuje s nárastom počtu pracovníkov o jedenásť,“ uviedla firma v zámere. Spoločnosť už vlani získala od ministerstva hospodárstva osvedčenie o súlade investičného zámeru s dlhodobou koncepciou energetickej politiky SR, bez ktorého by výstavba nebola možná.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.