Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. februára 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Dudley: BP zvládne aj niekoľkoročný súdny spor za haváriu v Mexickom zálive

Podľa Dudleyho, ktorý vedenie BP prevzal v októbri 2010 po tom, ako vtedajší šéf Tony Hayward odstúpil z funkcie za spôsob riešenia ropnej havárie, je firma schopná fungovať aj v prípade, že súdny spor bude trvať celé roky. Súd proti BP za haváriu ropnej plošiny Deepwater Horizon sa začína v pondelok (27.2.) v New Orleans. „Musíme si uvedomiť, že toto je biznis, ktorý investuje v 10-ročných cykloch,“ povedal Dudley.

Spoločnosť vyčlenila na pokuty a náklady spojené s výbuchom a potopením plošiny Deepwater Horizon 40 miliárd USD (29,82 miliardy eur). Výbuch zabil 11 ľudí, ďalších 17 zranil a únik ropy z poškodeného vrtu sa podarilo zastaviť až po troch mesiacoch. Americký prezident Barack Obama označil únik ropy za najhoršiu ekologickú katastrofu v histórii USA.

Podľa Dudleyho spoločnosť BP zlepšila bezpečnostné normy na svojich plošinách, z ktorých na piatich v Mexickom zálive sa opäť pracuje, a je odhodlaná pokračovať v hlbinnej ťažbe.

Informovala o tom agentúra AP.

(1 EUR = 1,3412 USD)

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.