Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dubai FILE Plánovaná elektráreň v Dubaji - The coal powered Hassyan power plant is seen under construction in Dubai, United Arab Emirates, on Oct. 14, 2020. The planned $3.4 billion coal fired power plant in Dubai instead will be converted to use natural gas, the sheikhdom announced Thursday, Feb. 3, 2022, amid the United Arab Emirates' wider pledge to have net zero carbon emissions by 2050. Coal Powered Sheikhdom
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Kamran Jebreili, File
4. februára 2022 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Dubajská elektráreň za 3,4 miliardy dolárov nebude používať ako palivo uhlie ale plyn

Dubaj o tom informoval v súvislosti s tým, že Spojené arabské emiráty (SAE) sa zaviazali do roku 2050 zredukovať emisie uhlíka na nulu. Vyhlásenie o zámere zmeniť palivo elektrárne cituje šejka Ahmeda bin Saída Al Maktúma, ktorý je šéfom Dubajskej najvyššej rady pre energetiku.

Vyhlásenie neposkytlo podrobnosti o tom, koľko bude konverzia paliva stáť, ani to, ako zmena ovplyvní plánovaný termín uvedenia elektrárne do prevádzky.

Na výstavbe elektrárne pri hraniciach Dubaja s emirátom Abú Zabí sa podieľa aj Čína, ktorá ju označuje za „významný energetický projekt v rámci iniciatívy novej Hodvábnej cesty“. Ide o projekt, ktorého cieľom je rozšírenie vplyvu Číny v Afrike a Ázii. Do výstavby elektrárne sa však zapojila aj americká spoločnosť General Electric.

Čína predpokladá, že elektráreň pokryje 20 percent dubajskej spotreby elektriny. Jej výstavbu realizujú v čase globálneho otepľovania predovšetkým pre rastúce úrovne kysličníka uhličitého a iných skleníkových plynov v atmosfére. Hlavným dôvodom otepľovania je ľudská aktivita, vrátane spaľovania uhlia, ropy a zemného plynu.

(1 EUR = 1,1286 USD)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.